راهنمای خرید موبایل استوک

خرید موبایل استوک

امروزه با توجه به نوسانات موجود در بازار موبایل و وجود کالاهای فیک و بی کیفیت، بسیاری از افراد ترجیح می دهند موبایل استوک خریداری کنند. اما پیش از خرید باید به نکاتی توجه کنید تا پس از خرید، دچار مشکل نشوید. یا مانند بعضی افرا از نظر مالی متضرر نشوید و کالاهای فیک و بی کیفیت خریداری نکنید.  ما در این مقاله سعی کردیم عمده نکاتی که باید هنگام خرید مدنظر قرار دهید به طور ساده شرح دهیم

از فروشنده مهلت تست بخواهید:

برای خرید موبایل های استوک حتما تقاضای مهلت تست گوشی از فروشنده بخواهید و از فروشنده هایی که به شما مهلت تست نمی دهند خرید نکنید.

از اصالت گوشی مطمئن شوید:

فریب قیمت های خیلی پایین را نخورید و مراقب باشید کالاهای فیک و کپی های بی کیفیت به جای کالای اصل، خریداری نکنید . اگر در این زمینه تخصصی ندارید از یک فرد باتجربه کمک بگیرید و از سایت ها و افراد معتبر خرید کنید.

بررسی دقیق ظاهر و بدنه گوشی:

ظاهر و بدنه موبایل استوک را که برای خرید انتخاب کرده اید با دقت بررسی کنید. همه قسمت های موبایل مانند صفحه نمایش، شیشه دوربین ها، پورت شارژ، جای سیم کارت و کارت حافظه، هندزفری، بلندگوها و … را چک کنید.

از سامانه همتا برای اطمینان از اصالت گوشی استعلام بگیرید:

با استفاده از سامانه همتا قبل از خرید موبایل استوک، می توانید از قانونی و غیرقاچاق بودن جنس خریداری شده مطمئن شوید. طبق قوانین طرح رجیستری، فروشنده برای فروش موبایل به شما باید پروسه ای را طی کند که انتقال مالکیت به صورت قانونی انجام شود. مطمئن شوید که فروشنده کد درست فعالسازی را در اختیار شما قرار داده است.

فناوری های احراز هویت را تست کنید

موبایل های امروز موجود در بازار از تکنولوژی هایی مانند Face ID یا حسگر انگشت برای شناسایی هویت کاربر استفاده می کنند . این ویژگی ها را تست کنید هرچه سرعت آنها بیشتر باشد نشان سلامت و اصالت موبایل است.

وارد کردن سیم کارت و تست آن

سیم کارت خود را وارد کرده و حتما آنتن دهی موبایل را تست کنید

اطمینان از مناسب بودن قیمت

طبیعتا قیمت موبایل استوک از موبایل های نو پایین تر است. که بسته به کیفیت و سلامت گوشی، قیمت ها متفاوت است. ولی دقت کنید اگر قیمت گوشی بیش از حد پایین باشد می تواند هشداری برای  فیک بودن موبایل باشد.

appleadmin
ژوئن 10, 2020
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.